• +48 724 586 741
  • info@podolinstud.com

Blue Peyo of Podolin "Smerf"

Zaskarbiający sobie coraz większą ilość miłośników ogier rasy Gypsy Cob, importowany z Wielkiej Brytanii w 2016 jako pierwszy ogier w naszej hodowli. Jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych niebieskich ogierów Traditional Gypsy Cob.

Szukając swojego pierwszego reproduktora, pragnęliśmy ogiera, który swoim usposobieniem będzie potwierdzał regułę o spokojnym i przyjaznym charakterze tych koni. Marzyliśmy też o koniu tradycyjnej, mocnej, poprawnej budowy - Smerf bez wątpienia łączy wszystkie te cechy!

Swój przydomek zyskał dzięki "niebieskiej" maści. Jest on bowiem, niespotykanej do tej pory w Polsce, maści karej sabino z domieszką genu białego dominującego (nie jest on ani siwy, ani dereszowaty). W kraju swojego pochodzenia często taka maść określana jest jako "blue blagdon".

Ojciec Smerfa, Dixie Dancer (po Flash Harry), obecnie stacjonuje w USA jako jeden z czołowych reproduktorów w stanie Nowy Jork.

Swojemu potomstwu przekazuje poprawną, mocną, zwartą budowę ciała, grubą kość, bujne owłosienie oraz spokojny charakter. 
Pierwszy syn Smerfa, Podolin Blissful Horizon, został sprzedany do Danii jako przyszły reproduktor.

Ostoja spokoju, niepłochliwy, nie obawia się prawie niczego. Chodzący zarówno pod dziećmi, jak i bardziej doświadczonymi jeźdźcami. Rozpoczął także przyuczanie do pracy w zaprzęgu.

SPRZEDANY (USA)

 

Pełne imię: Blue Peyo of Podolin "Smerf"

Płeć: Ogier

Data urodzenia: 2014

Wzrost: 14.2hh / 146cm

Maść: Kara sabino (Ee nSb1 nW20)


Drzewo genealogiczne


Potomstwo