• +48 724 586 741
  • info@podolinstud.com

Hermits Tahiti "Chocolate"

Młoda klacz Hermits Tahiti, znana jako Czekoladka, dołączyła do naszego stada w 2018 roku.

Jest ona uosobieniem naszego marzenia o czekoladowym Gypsy Cobie. Wyczekiwana od kilku lat, już po pierwszych chwilach od przyjścia na świat, wiedzieliśmy, że trafi do Podolina.

Co czyni ją wyjątkową to rzadka maść - połączenie maści srebrnej i kremowej, dające w efekcie czekalodowy odcień maści, a jej grzywa, ogon i szczoty zakończone są rudo-złocistym ombre. Jest ona pierwszym importowanym do Polski cobem o kremowo-srebrnym rozjaśnieniu.

Poza niezykłą maścią, jest koniem o bardzo dobrym , zrównoważonym charakterze. Bystra, chętna do współpracy, szukająca kontaktu z ludźmi. Do tej pory spędziła 3 pierwsze lata swojego życia na beztroskim wypasie na wzgórzach (początkowo) Anglii i Gór Sowich, dzieląc każdy dzień ze stadem innych klaczy i odasadków. 

Jej ojciec Frilenis Ailill jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych reproduktorów o podwójnym rozjesnieniu - jelenio srebrnym. Jego potomostwo można spotkać na całym świecie, reprezentujące legendarne linie Petera Ashs'a oraz ogiera The Business.

W 2021 roku Czekolada urodziła swoją pierwszą córkę Podolin Elusive Molokini, która jest wierną kopią matki.

Pełne imię: Hermits Tahiti "Chocolate"

Płeć: Klacz

Data urodzenia: 2017

Wzrost: 14hh / 142cm estimated

Maść: Srebrny przydymiony (Ee nCR nZ)


Drzewo genealogiczne


Hermits Tahiti "Chocolate"


2017 mare - 14hh (estimated)
Smokey silver

Frilenis Ailill

2009 stallion 
Silver buckskin

Hermits Pearl Lady

Mare - 14hh
Appaloosa (Lp)

Potomstwo