• +48 724 586 741
  • info@podolinstud.com

Lady Marmalade

​Lady Marmalade, u nas znana jako Marmolada, to łagodnej natury klacz urodzona w 2012 roku w Irlandii. W 2016 importowana do Polski z Wielkiej Brytanii. Źrebna dołączyła do naszego stada, dając nam pierwszego źrebaka urodzonego w naszej hodowli - Podolin Alluring Mirabelle (Mirabelkę).

Matka Marmolady - J.Sheridan's Palomino Mare jest pełną siostrą jednego z najbardziej znanych i cenionych ogierów w USA - Romeo z Villa Vanners, syn legendarnego ogiera palomino - Shambo oraz klaczy po The Lob Eared Horse.

Jej maść często określana jako różowa (pink blagdon), to wynik połączenia maści kasztanowatej z genem sabino, lub jak w jej przypadku z podwójnym dominującym białym.

Jej maść do złudzenia przypominająca deresza to wynik działania podwójnego genu W20 (dominujący biały). Takie umaszczenie określane jest jako pink (różowy) lub strawberry (truskawkowy) blagdon.

Marmolada to wspaniała klacz hodowlana pozostawiająca po sobie najwyższej jakości potomstwo. Jej drugie źrebie urodzone w naszej hodowlii Podolin Cherry Flavour to nasza duma i najlepszy źrebak ze swojego rocznika.

Świetnie także sprawdza się pod siodłem - dynamicznie i chętnie idąca do przodu pod bardziej zaawansowanym jeźdzcem, spokojna i pewna pod dziećmi rozpoczynającymi swą przygodę z jeździectwem. Ulubienica wielu odwiedzających naszą hodowlę.

Pełne imię: Lady Marmalade

Płeć: Klacz

Data urodzenia: 2012

Wzrost: 14.2hh / 147cm

Maść: Kasztanowata (Aa ee W20W20)


Drzewo genealogiczne


Potomstwo